sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Jak rodzić to w Latawcu
2011-09-19 13:35

Boisz się porodu? Nie wiesz jak się w jego trakcie zachować? A może zastanawiasz się, jak dbać o noworodka czy przewijać dziecko? Teraz dowiesz się tego i nauczysz w szkole rodzenia, która otwarta została w środę w świdnickim „Latawcu”. Szkoły rodzenia to nie moda. Istnieją i powstają na całym świecie. Po to, aby pomóc przyszłym matkom, jak najlepiej przejść przez poród. Od środy taka szkoła działa również w świdnickim szpitalu „Latawiec”. -Na zajęcia może przyjść każda kobieta, która chce urodzić u nas dziecko. Bez względu na to czy jest ze Świdnicy, Wałbrzycha czy innego miasta w Polsce – mówi Jacek Domejko, dyrektor szpitala. W szkole jednocześnie „uczyć” się może pięć pań. - To gwarantuje intymność grupie – dodaje Domejko. A czego można się dowiedzieć na zajęciach? Przed porodem tego, jak przygotować się do niego pod względem psychicznym i fizycznym. -To później procentuje podczas porodu, który przebiega znacznie szybciej, spokojniej i bezpieczniej. Kobieta wie jak współpracować z lekarzem – podkreśla dyrektor szpitala Jacek Domejko. Po urodzeniu dziecka, na specjalnym stole, matki mogą nauczyć się jego prawi-dłowego przewijania.


Kobiety, które już tu rodziły potwierdzają, że oddział ginekologiczno – położniczy w świdnickim „Latawcu” jest bardzo dobrze przygotowany. Sala porodowa jest wyposażona w automatyczne łóżko-fotel porodowy, wannę, drabinki, materac, piłkę worek sako oraz inne urządzenia ułatwiające poród i poprawiające komfort pobytu. Każda sala posiada stanowisko do pielęgnacji dziecka, co znacznie ułatwia mamie opiekę nad swoim maleństwem. Rocznie w Latawcu lekarze przyjmują około tysiąca porodów, i wykonują 230 zabiegów i operacji w tym znaczną część metodą laparoskopową. -Całą naszą uwagę i troskę poświęcamy dużym i małym pacjentom zapewniając wysoką jakość świadczonych usług oraz ciepłą, domową atmosferę – zapewnia personel. Szkoła rodzenia powstała praktycznie ze środków własnych placówki medycznej. Jest przysłowiową kropką nad „i”. Teraz w świdnickim szpitalu przyszłe mamy, mają zapewnioną już kompleksowo opiekę.

źródło: 30minutWróć
dodaj komentarz | Komentarze: