sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Nie pal przy mnie proszę
2012-07-02 10:51

Pod hasłem „Nie pal przy mnie - proszę”, w Szkole Podstawowej nr 2 w Głuszycy po raz drugi prowadzony był program edukacji antytytoniowej rekomendowany przez Państwową Inspekcję Sanitarną. W ubiegłym roku szkolnym w zajęciach warsztatowych uczestniczyli uczniowie klas I-III, a w bieżącym roku programem objęto klasę I. Program jest jednym z elementów realizacji Programu Ograniczenia Zdrowotnych Następstw Palenia Tytoniu w Polsce. Ma charakter profilaktyczny, ale przede wszystkim ma na celu wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy. Dzieci na zajęciach prowadzonych przez pedagoga szkolnego poszerzały zatem swoją wiedzę na temat zdrowia i dbania o nie.


Dowiedziały się, co jest szkodliwe dla ich zdrowia m.in. oddziaływanie dymu papierosowego związane z biernym paleniem. Dzieci uczestniczyły chętnie w zajęciach. Na zakończenie zajęć wykonały znaczki pt. „Nie pal przy mnie, proszę”, które zaniosły do domu oraz zostały zaproszone do udziału w konkursie plastycznym. (red)


źródło: 30minut
 Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: