sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Latawiec szuka oszczędności
2012-07-19 09:27Na VIII miejscu w rankingu szpitali publicznych w Polsce znalazł się świdnicki Latawiec. Grzegorz Kloc, dyrektor placówki, ma zamiar usytuować się znacznie wyżej. Swój plan, na poprawę w funkcjonowaniu i jakości szpitala, przedstawił członkom Rady Powiatu podczas środowej sesji. - Regionalny Szpital Specjalistyczny Latawiec znajduje się w pierwszej dziesiątce najlepszych szpitali publicznych w Polsce- informował Grzegorz Kloc, dyrektor placówki. Dokładniej, Latawiec znajduje się na VIII miejscu, jednak Kloc chce zawalczyć o wyższe miejsce. –Zamierzamy utrzymać funkcjonujące odziały szpitalne, a także uruchomić nowe profile działalności w zakresie specjalistyki chirurgii onkologicznej oraz poradni specjalistycznej- mówił dyrektor. Dodatkowo szpital ma w planach zainwestować w nowe technologie, między innymi w rezonans magnetyczny oraz monitoring.


Środki na te inwestycje placówka znajdzie dzięki oszczędnościom. Zamiast sprowadzać prywatny catering w placówce powstanie kuchnia oraz apteka zewnętrzna. – W przeciągu ostatniego roku zredukowaliśmy liczbę etatów lekarzy, zaś część pracowników - głównie pielęgniarki - przeszło na umowy kontraktowe. Ograniczyliśmy również liczbę lekarzy specjalistycznych, którzy jak wiadomo są najdrożsi w utrzymaniutwierdził Grzegorz Kloc. Dyrektor poinformował, że w ostatnim roku nastąpił wzrost kosztów utrzymania i funkcjonowania szpitala oraz wzrostu zobowiązań. Uspokoił jednak radnych, że równocześnie nastąpił znaczący spadek zobowiązań wymaganych, a także wzrost przychodów szpitala. Izabela Patro

źródło: 30minut
  Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: