sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Postawili na swoim
2012-10-15 14:22


Prywatna firma nie przejmie zadań na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego przynajmniej do końca przyszłego roku. Dolnośląski oddział NFZ przekazał powiatowi świdnickiemu decyzję o przedłużeniu umowy na świadczenie usług medycznych do końca 2013 roku. Umowa o świadczeniu usług w zakresie ratownictwa medycznego między Narodowym Funduszem Zdrowia a świdnickim pogotowiem, wygaśnie z końcem bieżącego roku. Wówczas zostałby rozpisany konkurs, w którym ze względu na lepsze finansowanie wygrać mogłaby prywatna firma. W wielu miejscowościach kraju konkurs wygrał Falck Medycyna, który również ogłosił nabór pracowników w powiecie świdnickim.


- Dolnośląski NFZ ogłaszając nowy konkurs mógłby brać pod uwagę głównie cenę za świadczoną usługę, a w takim wypadku, jako samorząd, nie moglibyśmy w żaden sposób konkurować z wielkimi, sieciowymi, prywatnymi firmami - mówi Alicja Synowska wicestarosta świdnicki. Wielu radnych powiatu, uważa, że zbyt wiele wysiłku oraz funduszy zostało przekazanych na zakup nowego sprzętu oraz szkolenia kadr, by z nowym rokiem wszystko stracić na rzecz prywatnego przedsiębiorcy. Podobnego zdania był Konwent Marszałków oraz gminy z powiatu świdnickiego. - Uważamy, że tak jak straż pożarna i policja, tak i pogotowie powinno zostać w Państwowym Systemie Ratownictwa. Nowe umowy na świadczenie usług w zakresie ratownictwa medycznego będą obowiązywały do końca 2013 roku. Należy zatem poczynić pilne działania w kierunku zmian przepisów, tak aby ratownictwo medyczne pozostało służbą publiczną - podsumowuje Alicja Synowska. Izabela Patro
źródło: 30minut



Wróć
dodaj komentarz | Komentarze: