sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Kamienna Góra: Znamy zwycięzcę Budżetu Obywatelskiego 2024
2023-10-24 12:23

Głosowanie na kamiennogórski Budżet Obywatelski 2024 zostało rozstrzygnięte. Zwyciężył projekt budowy „stref relaksu w mieście”. Poparło go 555 mieszkańców.


W sumie w głosowaniu wzięło udział 861 osób. Kamiennogórzanie mogli wybierać spośród trzech zgłoszonych przez mieszkańców projektów. Na drugim miejscu znalazła się inicjatywa związana z „utwardzeniem działki nr 141/13 obr.3 przy ul. Fabrycznej w Kamiennej Górze”. Na ten pomysł zagłosowało 306 osób. Trzeci projekt „korekta progu zwalniającego na ulicy Młyńskiej” nie uzyskał żadnego poparcia.

 

Zwycięski projekt zakłada stworzenie w mieście siedmiu stref relaksu.
– Zostaną w nich zainstalowane leżaki miejskie pojedyncze lub podwójne, huśtawko-ławki bujane, stoły do tenisa stołowego oraz tablice edukacyjno-interaktywne dla dzieci. Stworzenie stref relaksu w mieście zapewni mieszkańcom możliwość rozrywki, odpoczynku w ciekawych miejscach oraz podniesie komfort życia mieszkańców – informują pomysłodawcy projektu z inicjatywy Zielona Kamienna Góra.

 

Mieszkańcy Kamiennej Góry już po raz ósmy decydowali, na co przeznaczyć środki w ramach tzw. budżetu obywatelskiego. Pula środków na realizację w 2024 roku wybranego projektu wyniesie 150 tys. złotych.

 

Źródło: kmiennagora.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: