Wałbrzych stawia na świetną zabawę w czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 28 stycznia w Starej Kopalni zaplanowano koncerty, pokazy, dmuchańce, zajęcia i atrakcje dla najmłodszych i oczywiście licytacje. Finał rozpocznie się o piętnastej i zakończy o dwudziestej symbolicznym światełkiem do nieba. Na ulicach miasta będzie kwestowało 260 wolontariuszy.
Płuca po pandemii to cel tegorocznego finału WOŚP. 28 stycznia na ulicach Wałbrzycha będzie kwestować 260 wolontariuszy. Najmłodszy będzie miał niespełna roczek, najstarszy 71 lat. Większość wolontariuszy to najmłodsi mieszkańcy Wałbrzycha.
WOŚP można już wspierać w kilkudziesięciu lokalizacjach na terenie miasta, gdzie pojawiły się puszki stacjonarne. Te stanęły między innymi w instytucjach, szkołach czy sklepach. Jedna z nich stoi także w Sztygarówce w Starej Kopalni. Działają także wirtualne puszki, do tych, „podpiętych” pod wałbrzyski sztab zebrano już ponad 6 tysięcy złotych.
Miasteczko Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pojawi się 28 stycznia w Starej Kopalni. Zabawa rozpocznie się o godzinie piętnastej i będziemy razem do godziny dwudziestej.
W Łaźni Łańcuszkowej zaplanowano koncerty. Na scenie pojawią się znani i lubiani finaliści konkursu „Wałbrzych ma Talent”, o hiphopowy akcent zadba FRAICHU, a w rockowym klimacie zagra wrocławska grupa RUNKEE, którą tworzą znani i doceniani muzycy. Na scenie pojawią się także grupy taneczne Sirens, Madziara Team, Heenta czy dzieci z Przedszkola Samorządowego numer 17.
Tegoroczny finał to długa lista atrakcji dla najmłodszych. Na Sali Łańcuszkowej pojawi się specjalny dmuchaniec. W małym centrum nauki SOWA będą łamigłówki, warsztaty sensoryczne i animatorzy, którzy zadbają o to, by dzieciaki się nie nudziły. Na zajęcia zaprasza także Wałbrzyska Galeria Sztuki BWA i KidsTech.
W tym roku grają z nami służby, które opanują teren Kuźni. Policja pokaże swoje wyposażenie i zabierze na przejażdżkę quadem. Pojawią się psy z Grupy Poszukiwawczo-Ratowniczej OSP Wałbrzych, a strażacy ochotnicy wspólnie ze Strażą Pożarną przygotują symulację katastrofy budowlanej. Każdy będzie mógł także przymierzyć strażacki strój. Wałbrzyski WOPR pokaże, jak ratować życie i prowadzić reanimację. Straż Miejska zaprosi na przejażdżki swoim samochodem, a Sudecka GRUPA GOPR przygotowuje pokaz wysokościowy na wieży widokowej, która stoi na terenie Starej Kopalni.
Do Sztygarówki w czasie finału zapraszamy tych, którzy dbają o zdrowie. Tu będzie można przeprowadzić analizę swojego ciała czy skóry. Poradami będą służyć dietetycy i psychodietetycy.
Finał zakończy się o godzinie dwudziestej światełkiem do nieba, przygotowanym przez Grupę Ognia Impuls.
WOŚP to także licytacje!
Lista przedmiotów i usług, które będą licytowane w czasie tegorocznego finału WOŚP w Wałbrzychu, wydłuża się z godziny na godzinę. Prezydent Wałbrzycha zaprasza na wspólną, stukilometrową wycieczkę rowerem. Koszykarski Górnik Wałbrzych proponuje wspólny trening czy kolację z trenerem Andrzejem Adamkiem, strażacy przekazali na licytację specjalne zaproszenie na wycieczkę do swojej remizy, a dyrektor Filharmonii Sudeckiej proponuje kurs dyrygentury. To tylko wybrane niespodzianki przygotowane na tegoroczny finał. Ich lista, wciąż uzupełniana, jest dostępna pod adresem zpit.pl/licytacje oraz na mediach społecznościowych Starej Kopalni.
Źródło: wok.walbrzych.pl
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej28 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach policjanci wsparli inicjatywę „Bieg dla autyzmu”, której celem było promowanie świadomości na temat spektrum autyzmu oraz integracja lokalnej społeczności wokół ważnych wartości, takich jak empatia, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.
czytaj więcejPolicjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej