sowie

Zdrowie, akcje zdrowotne, pomoc lekarska w Wałbrzychu i okolicach

Ostatnio komentowane
Publikowane na tym serwisie komentarze są tylko i wyłącznie osobistymi opiniami użytkowników. Serwis nie ponosi jakiejkolwiek odpowiedzialności za ich treść. Użytkownik jest świadomy, iż w komentarzach nie może znaleźć się treść zabroniona przez prawo.
Bezpłatne opaski bezpieczeństwa dla seniorów
2024-06-24 09:06

Opaski ratujące życie funkcjonują w Dzierżoniowie od trzech lat. Bezpłatnie korzysta z nich średnio 80 mieszkańców, po 65 roku życia. To osoby których stan zdrowia powinien być systematycznie monitorowany. Koszty związane z ich funkcjonowaniem pokrywane są w 20% z budżetu Dzierżoniowa, w 80% z dotacji państwa.


Oprócz wykrywania upadków opaski pozwalają także na szybkie wezwanie pomocy medycznej. Takich zdarzeń było łącznie ponad sto. Ponad trzysta razy urządzenia były wykorzystywane do komunikacji z telecentrum.

 

Z takiej usługi można również korzystać komercyjnie, ale także z pomocą miasta, które bezpłatnie udostępnia urządzenie, a jego użytkownik opłaca miesięczny abonament w wysokości około 40 zł. Zainteresowani taką formą wsparcia mieszkańcy mogą kontaktować się pod numerem telefonu 74 831 13 20.

 

Opaski ratujące życie seniorzy otrzymują w ramach programu „Korpus wsparcia seniorów”. W pierwszej kolejności trafiają one do osób z chorobami wieńcowymi i cukrzycą, osób mających problemy z samodzielnym funkcjonowaniem z powodu stanu zdrowia i samotnie mieszkających seniorów - mówi Dariusz Kucharski, burmistrz Dzierżoniowa.

 

Dokumenty potrzebne do bezpłatnego otrzymania opaski można składać do 26 czerwca, w Dziennym Domu Senior+ przy ulicy Świdnickiej 35,
od godziny 9.00 do 15.00.

 

Więcej informacji można uzyskać pod numerami telefonów:

74 831 13 20
798 732 718
798 732 746

 

dzierzoniow.plWróć
dodaj komentarz | Komentarze: