Kampania profilaktyczna „Trzeźwy umysł, czyli bliżej siebie i innych” realizowana jest w ramach Gminnego Programu Przeciwdziałania Problemom Alkoholowym oraz Przeciwdziałania Narkomanii na lata 2022-2024.
Projekt ma na celu podniesienie świadomości społecznej mieszkańców gminy Walim na coraz częściej występujący problem przemocy w rodzinie, uzależnień oraz depresji.
Głównym założeniem projektu kampanii jest, aby całe rodziny się zaktywizowały i przyłączyły do wspólnej edukacji poprzez zabawę i aktywne spędzanie czasu wolnego, dlatego do udziału zapraszamy dzieci, rodziców oraz dziadków, aby wspólnie nauczyć się spędzać wolny czas i wykorzystać go na poprawne relacje rodzinne.
W trakcie trwania kampanii przeprowadzone zostaną zajęcia dla dorosłych uczestników – Szkoła dla rodziców i wychowawców. Ponadto stawiamy na dobrą zabawę jako alternatywę spędzania wolnego czasu w przestrzeni wirtualnej. Każdy dobry radosny moment jest także pomocą dla osób, którzy mają problemy ze zdrowiem psychicznym.
Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w organizowanych zajęciach. Spotykamy się podczas wydarzeń gminnych. Informacji szukajcie na plakatach.
Najbardziej zaangażowane rodziny zostaną nagrodzone wyjazdem na wycieczkę profilaktyczną.
walim.pl
Wczoraj policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu przyprowadzili działania pod kryptonimem „Trzeźwość” i nie ujawnili osób kierujących pojazdami po spożyciu alkoholu. Przypominamy, że tego typu akcje kontrolno-prewencyjne mają na celu wyeliminowanie nieodpowiedzialnych kierowców, którzy jazdą w stanie nietrzeźwości stwarzają zagrożenie dla innych uczestników dróg.
czytaj więcej28 kwietnia 2026 roku funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu o charakterze charytatywnym i edukacyjnym. Na zaproszenie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 6 w Boguszowie-Gorcach policjanci wsparli inicjatywę „Bieg dla autyzmu”, której celem było promowanie świadomości na temat spektrum autyzmu oraz integracja lokalnej społeczności wokół ważnych wartości, takich jak empatia, zrozumienie i pomoc drugiemu człowiekowi.
czytaj więcejPolicjanci prewencji wałbrzyskiej komendy, dbając o bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta, wyeliminowali z ruchu kolejnego kierującego, a dokładnie kierującą, która wczoraj w nocy prowadziła swój pojazd w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało dokładnie 2,5 promila alkoholu w organizmie mieszkanki Wałbrzycha. Wałbrzyszanka na noc trafiła do policyjnej celi, a jej pojazd na policyjny parking do dyspozycji sądu. Funkcjonariusze kolejny raz przypominają. Nie ma przyzwolenia na jazdę pod wpływem alkoholu!
czytaj więcejPolicjanci ruchu drogowego wałbrzyskiej komendy podczas prowadzonych wczoraj czynności na miejscu kolizji drogowej ustalili, że sprawczyni zdarzenia znajdowała się pod wpływem alkoholu. 53-latka wydmuchała 0,4 promila alkoholu, dlatego funkcjonariusze zatrzymali kobiecie prawo jazdy i sporządzili dokumentację procesową, która trafi niebawem do sądu z wnioskiem o ukaranie.
czytaj więcejWydział Zarządzania Kryzysowego i Polityki Społecznej ogłasza nabór do drugiej edycji programu „Bezpieczna Kobieta”. Mieszkanki Kamiennej Góry będą mogły bezpłatnie nabyć praktyczne umiejętności obrony oraz dowiedzieć się, jak skutecznie reagować w sytuacjach zagrożenia.
czytaj więcej